Daňové přiznání k dani z nemovitých věcí

Spočítejte si daňové přiznání k dani z nemovitých věcí jednoduše a rychle!

Daň z nemovitostí online

Vypracujte daňové přiznání k dani z nemovitých věcí snadno a rychle. Využijte online aplikaci. Provede vás vyplňováním. V podstatě pouze odpovídáte na otázky a za 15 minut můžete mít hotovo. Aplikace je určena pro fyzické i právnické osoby.

Jak na to

  • Klepněte na tlačítko „Vyplnit daňové přiznání“. Otevřete tak aplikaci.
  • Vyberete si variantu – „Přiznání si podám sám/sama“ nebo „Přiznání podáme za vás“.
  • Vyplňte kolonky v aplikaci. Jednoduše odpovídáte na otázky. K dispozici je nápověda.
  • Po vyplnění a zaplacení vám přijde daňové přiznání na e-mail včetně pokynů kam ho máte podat.
  • Cena za službu je 499,- Kč včetně DPH pokud si daňové podání podáte sami. V případě varianty podání z domova, kdy za vás podá přiznání provozovatel služby, je cena 899,- Kč včetně DPH.

Do kdy podat daň z nemovitostí

Přiznání k dani z nemovitých věcí podejte do 31. ledna. Informace o tom, kdo je povinen podat přiznání najdete v Zákoně č. 338/1992 Sb. o dani z nemovitých věcí nebo na webu Finanční správy.

Splatnost daně z nemovitostí

Daň z nemovitých věcí je splatná:

  • a) u poplatníků daně provozujících zemědělskou výrobu a chov ryb ve dvou stejných splátkách, a to nejpozději do 31. srpna a do 30. listopadu zdaňovacího období,
  • b) u ostatních poplatníků daně ve dvou stejných splátkách, a to nejpozději do 31. května a do 30. listopadu zdaňovacího období.

Nepřesáhne-li roční daň z nemovitých věcí částku 5 000 Kč, je splatná najednou, a to nejpozději do 31. května zdaňovacího období. Ke stejnému datu lze daň z nemovitých věcí zaplatit najednou i při vyšší částce.

Termíny splatnosti daně z nemovitostí upravuje Zákon č. 338/1992 Sb. v § 15.