Odklad daňového přiznání

 

Podnikatel a čas na daně kresba

Nestíháte podat daňové přiznání k dani z příjmu v řádném termínu? Vyhněte se nepříjemnému penále a prodlužte si termín pro podání až o tři měsíce, tedy do 1. července 2019. Jak to udělat? Prostřednictvím on-line přiznání využíváte služeb daňového poradce. A v takovém případě vám odklad termínu finanční úřad umožní.

 

 

Chci odklad daňového přiznání

Požádejte o odklad daňového přiznání až do 1. 4. 2019

Poslední termín pro podání daňového přiznání k dani z příjmu je 1. dubna 2019. Až do tohoto data tak můžete žádat o odklad daňového přiznání. To vám v případě využití online služeb zhotoví certifikovaný daňový poradce, partnerská společnost NeoTax, s.r.o.

Jestliže se tedy blíží konec měsíce března a vy stále nemáte připravené veškeré podklady pro zpracování své daňové povinnosti, případně potřebujete ještě optimalizovat daňové výdaje, objednejte si odklad daňového přiznání daňovým poradcem na červen 2019. Můžete tak učinit v několika rychlých krocích. Tato služba je připravena pro fyzické i právnické osoby.

Výhody odkladu daňového přiznání:

Platbu daně z příjmu odložíte až o 3 měsíce.

Podnikatel ukazuje vzhůru kresba

Zálohy na daň v nové výši začnete hradit až o 6 měsíců později.

O 3 měsíce si odložíte také zálohy na zdravotní a sociální pojištění včetně nutnosti podání přehledů OSVČ.

Nedoplatky na sociální a zdravotní pojištění rovněž uhradíte o 3 měsíce později.

Vyhnete se pokutám za pozdní podání daňového přiznání.

Jak využít odklad daňového přiznání

Jestliže chcete požádat o odklad, stačí vyplnit formulář, na základě kterého bude vytvořena plná moc. Tu obdržíte na e-mail spolu s dalšími instrukcemi. Následně ji do 1. 4. 2019 doručíte svému finančnímu úřadu.

Do 30. 4. 2019 zašlete podklady pro zpracování daňového přiznání a to za vás nejdéle k 1. 7. 2019 podá daňový poradce na příslušném finančním úřadě.

Cena za odklad a následné vyhotovení daňového přiznání pro fyzické osoby začíná na 1 890 Kč včetně DPH, pro právnické osoby pak na 2 990 Kč včetně DPH. Když současně požádáte o 3 až 5 odkladů, obdržíte slevu 10 %. Pokud potřebujete vyřídit 6 až 15 odkladů, sleva bude činit 15 % a když 16 a více odkladů, tak služby budete mít levnější o celých 20 %.

Upozornění

Podnikatel dává výstrahu z monitoru kresba

Daňový poradce přímo nenese odpovědnost za správnost údajů, které doložíte a které slouží ke správnému zpracování daňového přiznání. Služba odkladu se přímo nevztahuje na daňové přiznání k DPFO vytvořené v online aplikaci – jedná se o jinou službu, určenou pro fyzické i právnické osoby.

 

Chci odklad daňového přiznání