Pracovní stůl s notebookem, tabletem, mobilem, kalkulačkou, poznámkami a kávou

Přiznání k silniční dani on-line

Info: Silniční daň je u osobních automobilů, autobusů a nákladních aut do 12 tun zrušena. Více informací najdete na webu Finanční správy.

Čas běží velmi rychle a vy nemáte doposud nikoho, kdo by za vás vypracoval a podal přiznání k silniční dani? Tak už dál nehledejte a ničeho se nebojte. S online formulářem  – přes to, že o dani třeba vůbec nic nevíte – to pro vás bude hračka.

Klikněte na tlačítko a vyplňte formulář. Není to nic složitého, zkrátka odpovíte na několik otázek a odešlete. Pak na váš e-mail dorazí zpracované přiznání, a to ve formátech PDF i XML. Přiznání v podobě PDF si vytisknete, podepíšete a podáte na Finanční úřad nebo odešlete datovou schránkou ve formátu XML.

Veškeré tyto úkony budou trvat 15 – 20 minut. Zpracování Přiznání k dani silniční vás takto vyjde na 189 Kč.

Těm, kteří přece jenom ještě váhají, zda podat přiznání online zvládnou sami, jsme připravili přehled otázek a odpovědí, které vás vyplněním formuláře provedou – po jejich pročtení ztratíte poslední pochybnosti:

Co všechno je potřeba ke zpracování daňového přiznání?

Pouze velké technické průkazy vykazovaných vozidel – z nich vyčtete všechny údaje technického rázu, které je nutné do formuláře zapsat, aby mohla aplikace vypočítat výši daně.

Používám k podnikání více vozidel. Musím si vytvořit přiznání pro každé zvlášť?

Údaje o všech vašich vozidlech zpracujete v jednom daňovém přiznání. V aplikaci lze zadat až 35 vozidel, takže na otázku „kolik vozidel chcete vyplnit“ zadejte ten správný počet.

Co když používám auto pouze část roku. Jak to uvedu v daňovém přiznání?

Tyto údaje uvedete v políčku „uplatnění denní nebo roční sazby“; jestliže používáte vozidlo k podnikání jenom některé dny, vyberte denní sazbu a vyplňte počet dní používání; používáte-li vozidlo celý měsíc – ale ne celý rok – vyberte roční sazbu a zaškrtněte měsíce, jichž se používání vozidel týká.

Co když jsem používal auto k podnikání po celý rok. Jak vyplním celoroční používání?

Snadno. Zaškrtněte všechny měsíce v roce, tedy všech 12 políček.

Přikládají se k daňovému přiznání k dani silniční nějaké přílohy?

Žádné.

Nevím, co mám vyplnit do konkrétních políček. Kde najdu pomoc?

Za políčkem, které právě vyplňujete, je otazník v kroužku. Klikněte na něj a objeví se nápověda, která vás navede tím správným směrem.

Co když mě aplikace nechce pustit k dalšímu kroku?

Proveďte prosím kontrolu, zda máte vyplněna všechna políčka orámovaná červenou barvou. To jsou políčka povinná, a vy jste zřejmě zapomněli některé z nich vyplnit.

Zjistil jsem, že mám ve vygenerovaném formuláři chybu. Co teď? Platí se za opravu?

Jestliže zjistíte ve formuláři chybu, podívejte se do e-mailu, ve kterém jste obdrželi zpracované přiznání. Najdete tam informace, jak při odstranění chyby postupovat. Po opravách vám zašleme nově vygenerované daňové přiznání. Zdarma – za opravy už nic platit nebudete.

Vyplnil jsem daňové přiznání, ale do e-mailu mi nic nepřišlo. Co mám dělat?

V tom případě kontaktujte podporu na e-mailu podpora@neotax.eu. Ta vám pomůže vaše přiznání dohledat a pak vám je ihned pošle.

Můžete poslat daňové přiznání elektronicky za mě?

Bohužel to možné není.

Jak mohu podat daňové přiznání k silniční dani?

Pokud máte datovou schránku přiznání k dani silniční musíte podat elektronicky. Po vyplnění všech políček vám aplikace vygeneruje přiznání ve formátu XML pro elektronické podání a také jako PDF pro kontrolu a případné vytištění.

Jak je to se správností výpočtu – mohu se na něj spolehnout?

Kreslený panáček s lupou

Ano, za správnost výpočtu ručí výrobce a provozovatel aplikace Neotax s.r.o., IČ: 02189909, zapsaná u Městského soudu v Praze, C 215906. Bude-li zjištěna chyba ve výpočtu ze strany výrobce, vrátí vám peníze a pomůže s řešením případu na Finančním úřadě. Nenese však odpovědnost za chybný výpočet, k němuž dojde z vaší strany, zadáním nesprávných hodnot. Za správné vyplnění formuláře si ručíte sami.

Kdo stojí za správností výpočtu?

Aplikaci testují účetní a daňoví poradci Neotax s.r.o. Může se stát, že kombinace vašeho zadání je specifická a ve formuláři aplikace na ní není pamatováno. V takovém případě kontaktujte prosím podporu na podpora@neotax.eu.

Jaká je cena za zpracování daňového přiznání?

Cena za vygenerování Přiznání k silniční dani je 189 Kč.

Kdy dostanu hotové daňové přiznání?

Po vyplnění všech kroků ve formuláři a po zaplacení, vám přijde na e-mail zpracované daňové přiznání a také instrukce jak ho podat.

Jak mohu službu zaplatit?

Kartou nebo bankovním převodem.

Nevím si sám rady, mohu vás zavolat?

Telefonickou podporu neposkytujeme. Prosíme využijte e-mail podpora@neotax.eu.

Jaký je kontakt, pokud potřebuji pomoc s aplikací?

Na e-mailu podpora@neotax.eu.

Podnikatel ukazuje do strany kresba

Aplikace je vytvořená tak, že není nutné daním rozumět. Formulář zkrátka vyplníte stejně jako každý jiný dotazník. Je to snadné a uvidíte, že budete nadmíru spokojeni.